Balık Tutma Aletleri

Balık Tutma Aletleri

 

Olta balıkçılığı ve malzemeleri:

Her balık sevdalısının yanında bulundurduğu envanter listesine yakından bakacak olursak öncelikle olta, yakaladığımız balıkla bizim aramızdaki bağı sağlayan düzenek olduğunu söylemek isterim. Bu düzenek; olta kamışı, makine, el oltası, misina, iğne, fırdöndü, sahte yem gibi malzemelerden oluşabilir. Bir de bu oltaya doğrudan dahil olmayan fakat balıkçılığı kolaylaştıran yardımcı olta ekipmanları vardır ki bunlar; pense, kova, çanta, kutu, kamış dayama gibi aksesuarlardır.

Birkaç ürünü incelemek istenilirse eğer;

Kurşun: Olta takımını belli bir derinlikte tutmak amacıyla üretilmiş olan olta malzemesi.

Kaşık: Farklı renk ve boylarda üretilmiş, balığın türüne, büyüklüğüne ve ilgilerine odaklı olarak tasarlanmış olan, metalden yapılmış ve hem tekneden hemde kenardan yapılacak avlarda kullanılabilecek suni yem.

Olta Kamışı: Hammaddesi esnek ve dayanıklı malzemeden üretilmiş balık avlamak için kullanılan, boyları avın gerektirdiği duruma göre 10 metreye ulaşabilen ve makara takılan / takılmayan versiyonlara sahip av gereci.

Olta Makarası: Olta kamışı ile birlikte kullanmak için dizayn edilmiş, üzerinde misina havuzu bulunan ve balık avını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir çeşit mekanik düzenek. Ayrıca olta makaraları bilye sayısı ve çekim oranına göre sınıflandırılmaktadır.

Rapala: Her ne kadar klasik olarak markalaşmamış her türlü sahte balık yemler için kullanılsa da gerçekte menşei Finlandiya olan ve sadece suni balık değil diğer birçok balık avı gereçlerinin üretimini yapan firmanın adıdır.

Silikon Sahte: Balık veya diğer yem çeşitleri baz alarak üretilmiş, birçoğu sonradan monte edilen kurşun ve iğne düzeneği ile kullanılan silikondan imal edilmiş balık avı sahtesi.

Çapari: Birden fazla yemli olta iğnesi veya tüy, iplik veya silikondan imal edilmiş olan suni yemin tek bir bedene bağlanmasıyla elde edilmiş olan olta takımı.

İlginizi çekebilecek konular

OLTA İĞNESİ NASIL BAĞLANIR İğne bağlama kolay gibi gözükebilir ama sabır ve yetenek ister sizlere şunu söylemem gerekir ki yeni başlayanların gözünü korkutma gibi bir niyetim yo...
HAZIR OLTA TAKIMI NASIL SEÇİLMELİ Hazır olta takımları özel olarak takım hazırlama ustaları tarafından hazırlanan ve en verimli sonuçlar için en doğru ürünlerin kullanıldığı paketler o...
OLTA İLE BALIK AVI Tabii ki de balık severlerin yeni başlayan arkadaşlarımız için ipuçları vermek iyi olacak gibi ama unutmayın uygun olta secimi yapılmadığı zaman avda ...
MİNECRAFT OLTA YAPIMI Açıkçası doğru dürüst elime almadan sadece uzaktan gözlemleyip oynayanları seyrederek ¨rezalet bir oyun¨ diyerek haksızlık yapmak istemiyorum. Sonuçta...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir