Anasayfa / Balık Dünyası / KUŞADASINDA BALIK AVI

KUŞADASINDA BALIK AVI

Kuşadası’nda bulunan meralar ve balık sevdalı arkadaşlarımızın en gözde yerlerinden bir yer olan Kuşadası her tarafı bakımdan zenginlik yatıyor. Kuşadası Egemizin Aydın iline bağlı her yıl Türk ve yabancı binlerce insanın ziyaret ettiği turistlik bir beldemizdir. Eşsiz güzellikte koyları, eğlence merkezleri ve yemyeşil ormanlık alanları vardır. Amatör Olta Balıkçılarının da en favori yerlerinden biri olan Kuşadası’nın en popüler avlak yeri bölgesi tabi ki Darboğazdır. Daha sonra Pamucak ve Davutlar gelir. Güzelçamlı beldemize bağlı Millipark da mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir.

 

Darboğaz Bölgesi

 

Kuşadası’nın Güzelçamlı sahil beldesine bağlı son derece akıntılı bir bölgedir Darboğaz. Millipark ile Yunanistan’ın Samos adası arasında kalan ve her hafta hem Balık Avı hemde gezi turları düzenlenen ve herkesin gidip en az bir kere görmesin gereken yerdir. Antenli Mercan balığı ile ünlüdür. Bu sebeple bu bölgeye giden Amatör Olta Balıkçılarımız heyecanla takımlarını hazırlarlar. Fakat her zaman istenilen olur mu tabi ki hayır.

 

Güzelçamlı

 

Güzelçamlı deyince akla ilk gelen yer Milli Park’tır. Muhteşem doğası ve koylarıyla gerçekte görülesi bir yapıya sahip. Karadan gitmeseniz bile çıkılan tekne turlarında size buralarında detaylıca gösteriyorlar. Aynı zamanda bizim de güzel bir Avlak Yeri keşfettiğimiz bölgedir. Burada avlanan arkadaşların bereketli bir gün geçirdiklerini de sizlere söylemek isterim avlanmak için güzel yerlere sahip.

 

Pamucak

Belli başlı insanların tercih ettiği esasında tamamen kumluk bir alana sahip sahil semti. Vampir gibi saldıran sivrisinek ordusuna da ev sahipliği yapar. Esasen benim bir defa gittiğim ve bu canlılar yüzünden hayattan soğuduğum Pamucak mevkiine av yapmaya giderseniz özellikle bir sivrisinek ilacı almayı unutmayın. Balık tutacağım diye giderken siz avlanmayın.

 

Bu sahilin en önemli özelliği tamamen kumluk olması ve belli bir mesafeye kadar hep sığ olmasıdır. Çoğu kişi kumsaldan av yaparken suyun belli bir kısmına kadar girerek av yapar. Orta suyun bir bölgesinde su derinleşir ve oltanızı o noktaya getirebilirseniz mırmır almaya başlarsınız.

Güvercin Ada ve Yılancı Burnu

 

Kuşadası merkeze çok yakın bir adacıktır.50 yıl kadar önce karaya bağlanarak hem ulaşım rahatlamış hemde Kıyı Olta Balıkçıları için bir Avlak Yeri daha meydana gelmiştir. Bünyesinde bir kale olması sebebiyle de her yıl binlerce insanı kendine çekerek ülkemize gelir kaynağı sağlamaktadır. Bu bölgede aynı zamanda 2008 yılında Zıpkınla Balık Avı yarışması da düzenlendi. Bu açıdan da baktığımızda bu meraların her türlü av stiline açık olduğunu da anlamış olduk.

 

İlginizi çekebilecek konular

TON BALIĞI PİŞİRİLİR Mİ? Her balık gibi hazır alınan ton balığı pişirilir mi sorusuna cevabımız tabii ki de ton balığı pişirilir ve sıcak yenilebilir. Peki balık yemek isteyen...
VATOZ BALIĞI YENİR Mİ Sığ deniz sularında yaşayan bir balıktır. Vücudu yassıdır. Rengi, sarıya yakın sincabi ile kurşuni arasında değişir. Derisi ince ve kaygandır. Gözleri...
SAZAN BALIK AVI Bir çok  balık severlerin balık tutma konusunda sazan avında aldığı haz’ı anlatamazlar. Sazan balığını nasıl avlayabiliriz sorusunun, diğer balıklarda...
KOCAMAN BALIKÇILIK ADRES VE TELEFON Kocaman, sadece taze su ürünlerini işler. Tazeliğini kaybetmiş ürünleri tesislerine kabul etmez. Yüzyıla yakın sektörel geçmişi ve pazardaki itibarıyl...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir