26 Mayıs 2018, Cumartesi

OLTA KAMIŞ FİYATLARI

Olta kamışı seçimi yaparken; avlanacak balığın çeşidi, av disiplini şekli, avın deniz ya da tatlı suda yapılacak oluşu, avlağın fiziki yapısı gibi özellikler dikkate alınmalıdır. Bu özellikler, kullanmanız gereken kamışın boyu, av tipi, yapıldığı malzeme, parçalı ya da teleskobik oluşu gibi fiziki özellikleri ortaya çıkarır ve doğru kamış seçiminde nokta atışı yapmanızı sağlar.

 

Olta kamışı seçiminizi kolaylaştırmak için, kamışları yönlendirici açıklamalarla özellik ve kullanım alanlarına göre kategorilere ayırdık. Ayrıca olta kamışı fiyatlarını, “Fiyata Göre Sırala” kısmından, ucuzdan pahalıya ya da tersi şekilde sıralayarak da görebilirsiniz.

 

Öne çıkan markalar: Shimano, Daiwa, Okuma, Lineaeffe, Mitchell, Shakespeare

 

Fiyatlar genellikle 50₺ ‘den başlayıp 10.000₺ üzerinde olan oltalarda herkesin bütçesine uygun fiyatta oltalar var ben iki türün açılımını sizlere dile getireceğim.

 

Surf avcılığı nedir ve nasıl bir kamışla yapılır?

Surf avcılığı kıyıdan denize yapılan ve uzağa atışın önemli olduğu bir avcılıktır. Surf kamışları yüksek karbon teknolojili, uzun boylu, gergin ve atarı yüksektir. Bu av tipinde oltanızın ucundaki yemi mümkün olan en uzak mesafelere ağır kurşunlar ile ulaştırmaya çalışırsınız. Denizde dalgaların kırılma noktaları birçok balığın yemlenme ve avlanma bölgeleridir. İşte bu sebeple, dalga arkasına oltayı düşürebilmek ve bu balıkları avlamak hedeflenmektedir. Surf kamışlar 390cm ve üzeri uzunluklardadır fiyatları ise 50₺- 1.000₺ ve üstüne çıkan özel oltaları var.

Spin avcılığı nedir ve nasıl bir kamışla yapılır?

Spin avcılığı, maket balık, silikon balık, kaşık ve benzeri hafif yemlerin devamlı atılıp çekilmesi ile yapılır. Devamlı olarak olta yeminizi atıp çekerek yapılan bu avcılıkta, keyifli bir av için kamış seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir.

Parçalı veya Teleskopik Spin Kamış Seçimi: Parçalı kamışlar aksiyon olarak teleskopik spin kamışlardan daha çok beğenilmesine rağmen taşıma konusunda teleskopik kamışların pratikliği dikkat çekmektedir. Taşıma ve muhafaza sizin için önemli değilse parçalı kamışları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi çekebilecek konular

GECE ZIPKINLA BALIK AVI Ne kadar kolay bir yöntem değil mi aslında gerçekler aramızda yapılan yanlışlarda neden mi? Hava kaynağı kullanılarak yapılan bütün avcılıklar yasakla...
Balık Tutma Aletleri Balık Tutma Aletleri   Olta balıkçılığı ve malzemeleri: Her balık sevdalısının yanında bulundurduğu envanter listesine yakından bakacak olursak...
HAZIR OLTA TAKIMI NASIL SEÇİLMELİ Hazır olta takımları özel olarak takım hazırlama ustaları tarafından hazırlanan ve en verimli sonuçlar için en doğru ürünlerin kullanıldığı paketler o...
OLTA KAMIŞI NASIL HAZIRLANIR İlkel olarak bir sopa ucuna olta ipi bağlayarak kullanılan takımlardan sonra 17, 18 ve 19ncu yüzyıllarda bugünkü makineli takımın babası sayılacak bas...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir