20 Eylül 2018, Perşembe
Anasayfa / Yasal Uyarı

Yasal Uyarı

BalikYakalama.com Yasal Uyarilar ve Yükümlülükler.
Bu alandaki bilgiler 04.05.2007 tarihli ve 5651 sayili “Internet ortaminda yapilan yayinlarin düzenlenmesi ve bu yayinlar yoluyla islenen suçlarla mücadele edilmesi hakkinda kanun” uyarinca gerekli durumlarda iletisim saglanabilmesi için eklenmistir. Lütfen gerekli durumlarda kullaniniz.
ILETISIM formundan bizlere ulasabilirsiniz.

HAK SAHIPLERINE ve YASAL MAKAMLARA

Sitede yayinlanan koleksiyonlar, ürünler, katolog resimleri, haberler, röportajlar ve logolar marka sahiplerine aittir.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarina ve kisilik haklarina saygili olmayi amaç edinmistir.

Sitemiz, 5651 sayili yasada tanimlanan “Yer Saglayici” olarak hizmet vermektedir.

Ilgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykiri içerikleri kontrol etme yükümlülügü yoktur.

Bu sebeple, sitemiz “Uyar ve Kaldir” prensibini benimsemistir.

Telif hakkina konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylasildigini ve yasal haklarinin çignendigini düsünen hak sahipleri veya meslek birlikleri bilgi@BalikYakalama.com mail adresinden bize ulasabilirler.

IÇERIK ve YASAL UYARILAR

Bu bölüm, BalikYakalama.com’un içerigi ve bu içerigin kullanimi ile ilgili yasal uyarilari kapsamaktadir. Bu yasal uyarilar önceden haber vermeksizin BalikYakalama.com tarafindan degistirilebilir.
Genel Uyarilar

1. Bu site BalikYakalama.com’a aittir ve BalikYakalama.com tarafindan isletilmektedir. Url adresi http://www.BalikYakalama.com seklindedir ve bundan sonra site olarak anilacaktir.

2. Sitenin tüm haklari saklidir.

3. Bu sitede yer alan üçüncü sahislara ait diger ürün veya hizmet markalari ve sirket unvanlari hakkinda tasarruf yetkisi tamamen ilgili üçüncü sahislara ait olup, bu markalar ve sirket unvanlari sahiplerinin adina tescil edilmis olabilir. Üçüncü sahislara ait bu marka veya sirket unvanlarinin izinsiz kullanimi halinde yasal sorumluluk kullaniciya aittir.

4. Isbu sitenin isim haklari, içerigi, sablonu, tasarimi, site içindeki tüm doküman, belge, bilgi, veri, makale, program v.b. haklari saklidir. Bu sitenin tamaminin veya bir bölümünün, BalikYakalama.com’in yazili izni olmaksizin, herhangi bir sekil ve ortamda kopyalanmasi veya yeniden yaratilmasi veya baska bir site veya medyada yayinlanmasi veya baska bir yere tasinmasi kesinlikle yasaktir.

5. Kullanicilar ve Üyeler sitede yer alan tüm uyarilara, sitenin kullanimina iliskin olarak BalikYakalama.com tarafindan belirlenen hüküm ve sartlara ve yürürlükteki mevzuata aynen uyacaklarini kabul ve taahhüt ederler. Kullanicilar ve Üyeler, sitede sunulan hizmetleri, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili kanun hükmündeki kararnamelerden dogan her türlü fikri (telif) ve sinai mülkiyet haklari BalikYakalama.com’a ait olmak kosuluyla kisisel amaçlari için ve izin verilen hallerde ticari amaçlarla kullanabilirler.

Site Içerigi

Bu site asagidaki içerik bilesenlerinden olusur.

1. BalikYakalama.com logosu ve slogani.

2. BalikYakalama.com tarafindan olusturularak, kullanicilar veya üyelere sunulan içerik.

3. Üçüncü taraflardan saglanarak, kullanicilara sunulan içerik.

4. Sponsorlar, reklam verenler ve mal/hizmet saglayicilar tarafindan saglanan içerik.

5. Kullanicilar ve Üyeler tarafindan veri girisi, mesaj gönderme, dosya yükleme, v.b. yollarla saglanan içerik.

6. Içerigin sunumu amaciyla BalikYakalama.com tarafindan gelistirilerek veya üçüncü taraflardan tedarik edilerek kullanilan yazilim kodlari ve etkilesimli alanlar.

Yasal Uyarilar

1. Sitede yer alan ve bizzat BalikYakalama.com site içerigi, BalikYakalama.com yöneticileri tarafindan, bilimsel prensipler ve etik kurallar çerçevesinde, yüksek kalite ve mutlak kamu yarari hedefi ile hazirlanmaktadir. Buna ragmen BalikYakalama.com bu sitede yer alan yazi, doküman, makale, bilgi, yazilim v.b. her türlü materyalin ve sunulan diger malzemelerin kesin dogrulugunu, uygunlugunu, güvenilirligini ve yeniligini garanti etmez.

2. Üçüncü sahislardan yazili izinleri alinmak suretiyle temin edilen ve sitede Kullanici ve Üyelerin hizmetine sunulan her türlü yazi, rapor, makale, haber, belge, doküman v.b bilgiye iliskin fikri mülkiyet (telif) haklarinin sahibi, söz konusu web sayfasinda adi eser sahibi olarak zikredilen gerçek veya tüzel kisidir. Eser sahibinin adinin zikredilmedigi durumlarda, söz konusu haklar BalikYakalama.com’a aittir. Kullanicilar ve Üyeler, üçüncü sahislardan temin edilecek bu tür yazi, rapor, makale, haber, belge, doküman v.b bilgiye iliskin olarak eser sahibinin koydugu her türlü kisitlama ve sarti aynen kabul ettiklerini beyan ve taahhüt eder. Üçüncü sahislardan rapor, yazi, makale, görüs, haber, v.b. sekilde alinarak sunulan bu bilginin içeriginden, söz konusu bilgiyi temin eden üçüncü sahis bizzat sorumludur. Bu kapsamda, sitede yer alan üçüncü sahislara ait düsünce ve ifadelerin sorumlulugu da düsünce ve ifade sahibine ait olup, bu düsünce ve ifadelerden dolayi BalikYakalama.com’in herhangi bir sorumlulugu yoktur. BalikYakalama.com, üçüncü sahislardan saglanan her türlü belge, doküman, bilgi ve diger malzemelerin kesin dogrulugunu, uygunlugunu, güvenilirligini ve yeniligini garanti etmez.

3. Ikinci maddede belirtilen hükümler BalikYakalama.com sponsorlari, reklam verenleri ve sitede mal ve hizmet saglayici olarak yer alan üçüncü sahislar tarafindan saglanan her türlü yazi, rapor, makale, haber, belge, doküman v.b bilgi ve malzeme için de geçerlidir.

4. BalikYakalama.com, BalikYakalama.com üzerinden yalnizca kendi standartlarina ve yürürlükteki yasal düzenlemelere uygun olan “üçüncü sahislara ait Web Sitelerine” link saglamaya dikkat etmektedir. Ancak, link saglanan bu “üçüncü sahislara ait Web Sitelerinin” içerigi, bu siteler BalikYakalama.com tarafindan denetlenmediginden, BalikYakalama.com’dan habersiz olarak degistirilebilir. BalikYakalama.com’in bu tür degisiklikleri haber verme yükümlülügü bulunmadigi gibi, BalikYakalama.com bu degisikliklerden sorumlu degildir. Isbu BalikYakalama.com sitesi ve üçüncü sahislara ait sitelerdeki her türlü belge, doküman, bilgi ve malzeme ‘oldugu gibi’ saglanmakta olup, bu belge, doküman, bilgi ve malzemelere iliskin olarak BalikYakalama.com ve üçüncü sahislar tarafindan (dogruluk, kesinlik, güvenilirlik, kesintisiz çalisma dahil) açik ya da zimni herhangi bir garanti verilmemektedir.

5. Kullanicilar veya Üyeler tarafindan veri girisi, mesaj gönderme, dosya yükleme, v.b. yollarla saglanan her türlü bilgi, belge, doküman, yazilim, materyal ve içerigin (bundan sonra hep birlikte “Içerik” olarak anilacaklardir) sorumlulugu isbu Içerigi saglayan Kullanici veya Üyeye aittir. Bu yollarla Içerik saglayan kullanici veya Üye, bu Içerik üzerinde, hizmet alimi veya verilmesine iliskin yapilacak anlasma hükümleri sakli kalmak kosuluyla, BalikYakalama.com’a “ücretsiz, süresiz, münhasir olmayan, devredilebilir ve herhangi bir sinirlamaya tabi olmayan” bir kullanim yetkisi vermeyi kabul ve taahhüt eder. Bu kullanim yetkisi kapsaminda BalikYakalama.com söz konusu Içerigi isleme, kopyalama, çogaltma, üçüncü sahislara dagitma, izne gerek kalmadan degisiklik yapma ve sitede yayinlama hakkina sahip olacaktir. Ayrica, kullanicilar ve Üyeler temin edecekleri bu tür Içerigin yanlis, yaniltici, saptirilmis, dogru olmayan, haksiz rekabet yapan veya buna neden olan, küfür mahiyetinde olan, kaba, terbiyesiz, bayagi, nefret uyandiran, taciz kar, müstehcen, tiksindirici, igrenç, suistimal edici, cinsellikle ilgili, tehdit edici, saldirgan, karalayici, bireysel gizliligi zedeleyen, irkçi, insani-ahlaki-dini degerlere saygisiz, yasa disi etkinlikleri savunan, herhangi bir kanuna uygun olmayan veya suç teskil edebilecek unsurlar içermeyecegini kabul ve taahhüt ederler.

6. BalikYakalama.com, kendisi tarafindan gelistirilen veya üçüncü sahislardan temin edilen yazilim kodlari da dahil olmak üzere, sitede sunulan bilgi, belge, doküman ve malzemelerin içerisinde bulunan islevlerin kesintisiz devam edecegine ya da hatadan arinmis olacagina, sorunlarin giderilecegine ya da forum alanlari gibi etkilesimli alanlar ve bunlari erisilebilir kilan hizmet birimi de dahil olmak üzere, isbu sitenin virüslerden veya baska zararli unsurlardan arinmis olduguna dair hiçbir garanti vermez.

7. Yürürlükteki mevzuatin müsaade ettigi ölçüde BalikYakalama.com, bu sitede sundugu hizmetler kapsaminda belirli bir amaca uygunluk, kesintisiz devamlilik, güncelleme, islevsellik, dogruluk, hatasizlik dahil, açik ya da zimni hiçbir garanti vermemektedir.

8. BalikYakalama.com, siteye giris ve sitenin kullanimi, sitedeki herhangi bir içerigin, görüntünün veya yazilimin indirilmesi v.b. nedenlerle Kullanici ve Üyelerin bilgisayarlarinda veya diger aygitlarinda meydana gelebilecek zararlardan (veri kaybi dahil) sorumlu degildir.

9. Bu sitede yer alan bilgi, belge, doküman, yazilim, materyal, içerik ve her türlü malzemenin kullanimindan dogabilecek veri kaybi, kar mahrumiyeti, isin kesintiye ugramasi dahil her türlü zarardan bizzat ilgili Kullanici/Üye sorumludur. Kullanicilar ve Üyeler kullanimdan dogan bu tür zararlardan dolayi BalikYakalama.com’dan tazminat talebinde bulunmayacaklarini kabul ve taahhüt ederler. Kullanici ve Üyeler, bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakim, tamirat ya da düzeltme masraflarinin tümünü üstlenmeyi bastan kabul etmis sayilir. Bu site içeriginin Kullanici veya Üyeler tarafindan hukuka veya isbu sitede yer alan hüküm ve sartlara aykiri kullanimindan ötürü dogabilecek her türlü zarardan (üçüncü sahislarin fikri ve sinai mülkiyet haklarinin ihlali dahil) ilgili Kullanici veya Üye sorumlu olacaktir.

10. Bu siteden yararlanan tüm Kullanicilar ve Üyeler yukaridaki hükümleri kayitsiz sartsiz aynen kabul etmis sayilirlar. Bu sartlari kabul etmeyen Kullanici ve Üyeler sitede sunulan hizmetlerden yararlanamazlar. Üyeler, isbu maddelere ek olarak, sitede yer alan Üyelik Sözlesmesi hüküm ve sartlarina uymakla da yükümlüdür.

+ Olarak Sitemizden Kaldirilmasini Isteginiz Paylasimlari Kendinizin Oldugunu Kanitlayan Resmi Ve Ticari Evraklarinizi Belirtmis Oldugumuz eposta Adresine gönderiniz. bilgi@balikyakalama.com Kanitlanmayan Içerikler Siteden Kaldirilmaz.